اتوماسیون اصطلاحی برای کاربردهای تکنولوژیکی است که در آن ورودی انسان به حداقل می رسد. این شامل اتوماسیون فرآیندهای کسب و کار (BPA)، اتوماسیون فناوری اطلاعات، برنامه های شخصی مانند اتوماسیون خانگی و غیره است.
انواع اتوماسیون
اتوماسیون اولیه
اتوماسیون اولیه کارهای ساده و ابتدایی را انجام می دهد و آنها را خودکار می کند. این سطح از اتوماسیون در مورد دیجیتالی کردن کار با استفاده از ابزارهایی برای ساده کردن و متمرکز کردن وظایف معمول است، مانند استفاده از یک سیستم پیام رسانی مشترک به جای داشتن اطلاعات در سیلوهای جدا شده. مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) و اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA) انواع اتوماسیون اساسی هستند.

خودکارسازی فرایند
اتوماسیون فرآیند، فرآیندهای کسب و کار را برای یکنواختی و شفافیت مدیریت می کند. معمولاً توسط نرم افزارهای اختصاصی و برنامه های تجاری مدیریت می شود. استفاده از اتوماسیون فرآیند می تواند بهره وری و کارایی را در کسب و کار شما افزایش دهد. همچنین می تواند بینش جدیدی در مورد چالش های تجاری ارائه دهد و راه حل هایی را پیشنهاد دهد. فرآیند کاوی و اتوماسیون گردش کار انواعی از اتوماسیون فرآیند هستند.
اتوماسیون یکپارچه سازی
اتوماسیون یکپارچه جایی است که ماشین‌ها می‌توانند وظایف انسان را تقلید کنند و زمانی که انسان‌ها قوانین ماشین را تعریف کردند، اقدامات را تکرار کنند. یک مثال «کارگر دیجیتال» است. در سال‌های اخیر، مردم کارگران دیجیتال را به عنوان روبات‌های نرم‌افزاری تعریف کرده‌اند که برای کار با انسان‌ها برای انجام وظایف خاص آموزش دیده‌اند. آنها مجموعه خاصی از مهارت ها را دارند و می توان آنها را برای کار در تیم “استخدام” کرد.

اتوماسیون هوش مصنوعی (AI).
پیچیده ترین سطح اتوماسیون، اتوماسیون هوش مصنوعی (AI) است. افزودن هوش مصنوعی به این معنی است که ماشین‌ها می‌توانند «یاد بگیرند» و بر اساس موقعیت‌هایی که در گذشته با آن مواجه شده‌اند و تحلیل کرده‌اند تصمیم بگیرند. به عنوان مثال، در خدمات مشتری، دستیاران مجازی با قدرت می‌توانند هزینه‌ها را کاهش دهند و در عین حال هم مشتریان و هم عوامل انسانی را توانمند می‌سازند و یک تجربه بهینه از خدمات مشتری ایجاد می‌کنند.
سیستم PLC چیست؟
PLC مخفف Programmable Logic Controller است. آنها کامپیوترهای صنعتی هستند که برای کنترل فرآیندهای الکترومکانیکی مختلف برای استفاده در تولید، کارخانه ها یا سایر محیط های اتوماسیون استفاده می شوند. PLC ها از نظر اندازه و عوامل شکل متفاوت هستند

hmi زیمنس چیست؟
کارآمد برای مهندسی، بصری برای عملکرد، درخشان برای ارائه – محصولات SIMATIC HMI (رابط ماشین انسانی) ما راه حل های تجسمی برای فرآیندهای پیچیده تر و نیازهای بالاتر سیستم های عملیاتی و نظارتی صنعتی هستند. از تجسم ماشین محور گرفته تا سیستم های SCADA سطح بالاتر – از یک نمونه کار مقیاس پذیر بهره می برید.
سافت استارتر زیمنس چیست؟
سافت استارتر! هنگامی که راه‌اندازی مستقیم بر خط یا ستاره/مثلث برای موتورهای سه فاز مناسب نیست، استارت‌های نرم SIRIUS بهترین راه‌حل هستند، زیرا ضربه‌های مکانیکی در دستگاه یا کاهش ولتاژ در سیستم منبع تغذیه اغلب می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود.سافت استارتر های زیمنس با توجه به عملکرد خود که با کاهش ولتاژ میتواند این تنش های مکانیکی رو کم کند.سافت استارتر با توجه به عملکرد استثنایی خود، استارت نرم می تواند حتی سخت ترین کارهای شروع و توقف را به سادگی و به طور خاص به آرامی حل کند.
درایو زیمنس چیست؟
زیمنس دارای درایوهای فرکانس متغیر AC یا VFD (درایو فرکانس متغیر) نیز نامیده می شوند. آنها دستگاه های الکترونیکی هستند که می توانند DC (جریان مستقیم) را به AC (جریان متناوب) تبدیل کنند. همچنین وظیفه کنترل سرعت و گشتاور موتورهای الکتریکی را بر عهده دارد.
موتورهای الکتریکی در اکثر وسایلی که ما برای انجام کارهایی مانند وسایل الکترونیکی کوچک، حمل و نقل و لوازم اداری استفاده می کنیم، یافت می شوند. این موتورها برای کار کردن به برق نیاز دارند. تطبیق سرعت موتور با فرآیند مورد نیاز برای جلوگیری از اتلاف انرژی ضروری است. در کارخانه ها، انرژی و مواد هدر رفته می تواند کسب و کار را در معرض خطر قرار دهد، بنابراین از اینورترها برای کنترل موتورهای الکتریکی استفاده می شود که باعث افزایش بهره وری و صرفه جویی در انرژی می شود.