تابلو برق قبل از ظهور نوآوری های الکترونیکی، اکثر خانوارها برق چراغ ها، رادیوها و چند وسیله برقی مصرف می کردند که همگی کم انرژی بودند. جعبه فیوز در اکثر خانه ها نصب می شد و برای مصرف منظم کافی بود. امروزه، خانه‌های معاصر دستگاه‌های بی‌شماری مانند لپ‌تاپ، رایانه‌های شخصی، کنسول‌های بازی و موارد دیگر دارند که نیاز به انرژی بیشتری دارند. تابلوهای برق جایگزین جعبه فیوز شدند و حتی شروع به افزایش اندازه و قدرت کردند.
امروزه برندهای تابلو برق طیف وسیعی از محصولات از ۱۰۰ آمپر تا ۴۰۰ آمپر را برای رفع نیازهای خانوارهای مختلف و همچنین املاک تجاری ارائه می دهند. همانطور که نیازهای تکنولوژیکی ما نیز تکامل می یابد، بسیاری از صاحبان خانه ها تابلوهای برق خود را از اندازه های کوچکتر مانند ۶۰ یا حتی ۱۰۰ آمپر به پانل های ۲۰۰ آمپر ارتقا می دهند.
اگر به دنبال ارتقاء یا ساخت و ساز جدیدی هستید، بهتر است بدانید که گزینه های شما چیست و بهترین مارک های تابلوهای برق موجود در بازار چیست. البته، فقط این برند نیست که مهم است، شما همچنین باید دستگاه ها و لوازم خانگی خود و نحوه عملکرد آنها را به خوبی بشناسید تا در مورد اندازه مناسب خانه خود تصمیم بگیرید.

قبل از شروع به بررسی برندها، هنگام خرید تابلو برق جدید باید به چند نکته توجه کنید.

مکان تابلو برق :

این مهم است زیرا همه پانل ها نمی توانند با نفوذ مواد یا شرایط جوی سازگار شوند نیازهای برق – اگرچه اکثر خانه های مدرن به یک پانل ۲۰۰ آمپری نیاز دارند، اما ممکن است لزوماً برای شما مناسب نباشد، بنابراین عاقلانه است که قبل از خرید نیازهای برق فردی خود را بدانید.

ایمنی تابلو برق :

شما می خواهید مطمئن شوید که پانل شما ظرفیت کافی برای محافظت از خانه و دستگاه های شما را در برابر اتصال کوتاه، نوسانات برق و غیره دارد.

نوع بریکرها  :

نه تنها بهترین مارک های تابلوهای برق که به دنبال آن هستید، بلکه بهترین قطعات و مواد با کیفیت هستند.

معرفی تابلو برق زیمنس SIEMENS

تابلوهای برق مسکونی زیمنس یک محصول عالی از تابلوهای قطع کننده برای خانه هستند. اکثر مدل ها به صورت ارگونومیک طراحی شده اند و شامل تمام لوازم جانبی مورد نیاز برای نصب می باشند. چندین پنل زیمنس در بازار موجود است و مدل‌های متفاوتی متناسب با یک خانواده وجود دارد.بسته به نیازهای فردی شما می توانید پانل هایی از ۱۰۰ تا ۲۰۰ آمپر پیدا کنید. اگر به انتهای بالاتر محدوده نیاز ندارید، اما احساس می کنید ۱۰۰ آمپر کافی نیست، مرکز بار P1224L1125CU می تواند سازش خوبی باشد. دارای ۱۲۵ آمپر ظرفیت و ۱۲ فضا برای ۲۴ مدار می باشد.
این پنل از یک باس مسی برای تامین برق به شکن ها استفاده می کند که در برابر خوردگی مقاوم است و انرژی کارآمدی دارد. میله های زمین و خنثی از فناوری insta-wire زیمنس استفاده می کنند، به این معنی که آماده پذیرش سیم هستند و در زمان نصب صرفه جویی می کنند.زیمنس یکی از برندهای برتر تابلو برق است و بسیاری از برقکاران حرفه ای آن را توصیه می کنند. کیفیت مواد استفاده شده، دوام و استحکام پانل ها و همچنین انعطاف پذیری آنها، آنها را به انتخابی برتر برای بسیاری از خانواده ها تبدیل کرده است.