تاچ پنل زیمنس کاربرد و معرفی انواع آن

تاچ پنل‌ها در دسته‌بندی مانیتورها قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها توسط برندهای گوناگون طراحی و به خط تولید می‌رسند. زیمنس از معروف‌ترین این برندها به حساب می‌آید. تاچ پنل زیمنس از کیفیت بالایی برخوردار است. با کمک این مانیتورها می‌توان دست به برنامه‌ریزی زد. همچنین انواع پارامترها را تغییر داد و از این طریق به کنترل سیستم پرداخت. این تاچ‌پنل‌ها در انواع مختلفی وجود دارند و هر کدام دارای مشخصات و ویژگی‌های مخصوصی هستند. در ادامه مطلب به صورت کامل‌تر به بررسی این محصول خواهیم پرداخت؛ از این رو تا انتها دنبال‌کننده ما باشید.

منظور از تاچ پنل چیست؟

تاچ پنل‌ها در واقع صفحات لمسی هستند. این صفحات با کمک تماس انگشت کار می‌کنند. یعنی شما می‌توانید بدون کمک صفحه کلید، گزینه مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. فناوری تاچ پنل با استفاده از دریافت گرما و نیرو، هدفی که کاربر دارد را تشخیص می‌دهد. سپس دست به اجرای آن در بهترین شکل ممکن می‌زند. در حال حاضر زیمنس بهترین تاچ پنل‌ها را تولید می‌کند. این محصولات در اندازه‌های مختلفی تولید شده و هر کدام کاربری‌های مخصوص به خود را دارند.
تاچ پنل زیمنس در چه اندازه‌هایی وجود دارد؟
صفحات لمسی زیمنس با توجه به تناسبی که دارند، دارای اندازه‌های گوناگون هستند. این اندازه‌ها شامل مواردی همچون ۲ اینچ، ۳.۷ اینچ، ۴.۳ اینچ، ۵ اینچ، ۷ اینچ، ۸ اینچ، ۱۰ اینچ، ۱۲ اینچ و ۱۵ اینچ می‌شوند. سایزهای مختلف صفحات برای کاربردهایی همچون مانیتورینگ، کنترل و ثبت اطلاعات گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است اندازه این صفحات در قیمت نهایی تاچ پنل‌ها نیز تاثیرگذار هستند.
صفحات لمسی زیمنس در خانه‌های هوشمند چه نقشی دارند؟
فناوری تاچ پنل به مرور زمان در زندگی انسان‌ها پررنگ‌تر می‌شود. رایج‌ترین کاربردی که تاچ پنل زیمنس با خود به همراه دارد، استفاده در خانه‌های هوشمند است. برای اینکه بتوان قسمت‌های مختلف خانه را کنترل و دست به برنامه‌ریزی هر کدام از آن‌ها زد، می‌توانید نهایت بهره را از این صفحات برد. از جمله این قسمت‌ها می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:
• سیستم‌های روشنایی
• سیستم‌های سرمایشی
• سیستم‌های گرمایشی
• پرده‌های خانه
• شیرهای ورودی آب و گاز
دلایل مختلفی وجود دارند که افراد دست به استفاده از این صفحات لمسی زیمنس می‌زنند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به مسئله امنیت اشاره کنیم. صاحبان خانه انواع سناریوها را بر روی تاچ پنل تعریف می‌کنند. سپس با کمک این سناریوها می‌توانند سطح امنیت خانه خود را تا حد بسیار چشمگیری ارتقاء دهند. همچنین برای اینکه بتوان خانه را از حوادثی همچون آتش‌سوزی، نشت گاز و موارد مشابه دور و محافظت کرد، می‌توان از تاچ پنل‌های زیمنس استفاده کرد. با کمک این تاچ پنل‌ها مدیریت موارد ذکر شده بسیار آسان‌تر از چیزی خواهد بود که تصور می‌کنید.

انواع تاچ پنل‌های مدل زیمنس

انواع گوناگونی از این صفحات در بازار موجود هستند و هر کدام می‌توانند ویژگی‌های مختلفی را از خود به نمایش بگذارند. برای اینکه بتوان با دیگر دستگاه‌ها یک ارتباط بهینه را برقرار کرد، استفاده صفحه لمسی زیمنس پیشنهاد می‌شود. از جمله انواع این فناوری‌ها می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:
• تاچ پنل مقاومتی
• تاچ پنل با فناوری موج آکوستیک سطح
• تاچ پنل خازنی
• تاچ پنل فروسرخ
لازم به ذکر است که هر کدام از انواع تاچ پنل زیمنس، دارای مدل‌های مختلفی نیز هستند. این مدل‌ها توانسته‌اند از مشخصات گوناگون بهره لازم را ببرند. با کمک همین مشخصات می‌توانید شاهد عملکرد ایده‌آل و فوق‌العاده از این دستگاه‌ها باشید. قیمت دستگاه‌ها نیز بر اساس مدل‌های مختلف تعیین می‌شود. هر چقدر مشخصات یک محصول بهتر باشد، شاهد قیمت بالاتری نیز خواهید بود. پس قبل از اینکه برای نهایی کردن سفارش خود اقدام کنید، نیاز است تا به بررسی مشخصات به کار گرفته شده بپردازید.

تاچ پنل برند زیمنس
سخن آخر درباره تاچ پنل زیمنس
در این مطلب سعی کردیم تا شما را با تاچ پنل زیمنس آشنا کنیم. این تاچ پنل‌ها که تحت عنوان صفحات لمسی نیز شناخته شده‌اند، در انواع گوناگونی وجود دارند. برای اینکه بتوان خانه‌ها را هوشمندسازی کرد، می‌توان از این دستگاه‌ها بهره برد. فناوری صفحه لمسی قادر است تا امنیت را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد و خانه را از خطراتی همچون آتش‌سوزی و نشت گاز مصون بدارد. شما با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید، می‌توانید دست به انتخاب یکی از مدل‌ها بزنید و سپس خرید و ثبت سفارش خودتان را نهایی کنید.