ترانسمیتر التراسونیک زیمنس بررسی مزایا و معایب

از جمله تجهیزات ابزار دقیق که در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ترانسمیتر التراسونیک زیمنس است. این دستگاه توانسته از مزایا و ویژگی‌های گوناگون بهره‌مند باشد. البته لازم به ذکر است که معایبی نیز در این دستگاه‌ها به چشم می‌خورند که آشنایی با آن‌ها خالی از لطف نیست. این تجهیزات در مکان‌های مختلف مورد بهره‌وری قرار می‌گیرند. در ادامه مطلب قصد داریم تا به صورت کامل‌تر شما را با این ابزار آشنا کنیم. پس تا انتها دنبال‌کننده ما باشید.

نحوه کارکرد ترانسمیترهای التراسونیک زیمنس چگونه است؟

گاهی اوقات نیاز است تا به اندازه‌گیری سطح در شرایطی بپردازیم که تماس با سطح سیال به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست. در این شرایط استفاده از ترانسمیترهای التراسونیک زیمنس مناسب‌ترین پیشنهادی است که می‌توانید از آن بهره ببرید. این دستگاه‌ها دارای یک سری سنسور هستند. در مسیر سطح یک سری از امواج صوتی ارسال می‌شوند. سنسورها با دریافت این امواج شروع به کار می‌کنند. برای اندازه‌گیری فاصله می‌توان زمان رفت و برگشت را به راحتی محاسبه کرد؛ چرا که سرعت صوت مقداری مشخص است. زمانی که بخواهیم نوع التراسونیک را محاسبه کنیم، در آن صورت باید به فاصله‌ای که بین محتویات مخزن و بالای آن وجود دارد، توجه شود.
استفاده از ترانسمیتر التراسونیک زیمنس چه مزایایی دارد؟
اگر قصد خرید ترانسمیتر التراسونیک را دارید، در ابتدا نیاز است تا با مزایای آن آشنا شوید. در یک نگاه کلی مزایای این دستگاه شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:
• از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند.
• از نصب آسانی بهره‌مند هستند.
• از آنجایی که نصب آن‌ها آسان بوده، می‌توانید شاهد سرعت بالایی نیز باشید.
• دارای قیمت مناسبی هستند و می‌توانید با بودجه کمی آن‌ها را تهیه کنید.
• همچنین لازم به ذکر است که این دستگاه‌ها برای مخازن کوتاه ایده‌آل و مناسب هستند.
آیا ترانسمیتر مدل التراسونیک زیمنس دارای معایبی نیز است؟
هر دستگاهی ممکن است معایب خود را داشته باشد و ترانسمیترهای التراسونیک نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از جمله معایب این دستگاه می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره کنیم:
• نمی‌توان از این دستگاه در مخازن بلند استفاده کرد.
• استفاده از آن برای مخازن پودری و مخازن سیلیویی مناسب نیست.
• اگر در داخل مخازنی گرد و غبار وجود داشته باشد، نمی‌توان از این ترانسمیتر استفاده کرد.
• اگر مخازن تحت فشار و یا در خلاء باشند، استفاده از این مدل‌ها پیشنهاد نمی‌شود.

ترانسمیتر التراسونیک

کاربرد ترانسمیترهای التراسونیک چیست؟

از جمله موارد مهمی که باید به بررسی آن بپردازیم، کاربردهایی است که می‌توانید در ترانسمیتر التراسونیک زیمنس مشاهده کنید. مهم‌ترین این کاربردها گزینه‌های زیر را به خود اختصاص داده‌اند:
• می‌توان با کمک این ابزارها دست به اندازه‌گیری سطح در انواع مخازن ذخیره زد.
• اندازه‌گیری دبی حجمی در کانال‌های باز با کمک این دستگاه‌ها امکان‌پذیر است.
د به منظور اندازه‌گیری سطح در مخازن Reservoir از این دستگاه استفاده می‌شود.
• همچنین برای اندازه‌گیری سطح در چاهک‌های فاضلاب از ترانسمیترهای التراسونیک بهره برده می‌شود.
قیمت ترانسمیتر التراسونیک چقدر است؟
بحث هزینه در هر موضوعی از اهمیت بالایی برخوردار است. ترانسمیترهای التراسونیک نیز در بین این موارد قرار می‌گیرند. پارامترهای گوناگونی وجود دارند که می‌توانند بر روی قیمت ترانسمیتر التراسونیک تاثیر خود را بگذارند. مدل دستگاه را می‌توانیم در بین اصلی‌ترین پارامترها جای دهیم. ترانسیمترهای التراسونیک در مدل‌های مختلفی وجود دارند. هر یک از این مدل‌های کارایی مخصوص به خود را دارند.
به عنوان مثال بعضی از این تجهیزات دقیق قابلیت اندازه‌گیری سطح را دارند. برخی از آن‌ها نیز وجود دارند که علاوه بر اندازه‌گیری سطح، می‌توانند دست به اندازه‌گیری حجم مخزن و دبی حجمی نیز بزنند. همین موضوع بر روی افزایش یا کاهش قیمت‌ها تاثیر خود را می‌گذارد. در کنار این موضوع برند سازنده، سال تولید، زمان عرضه به بازار و میزان نوسانات نیز بر روی هزینه‌ها تاثیرگذار هستند. از این رو قبل از اینکه برای خرید اقدام کنید، تمامی این معیارها و پارامترها را مورد توجه قرار دهید.

ترانسمیترهای التراسونیک
سخن آخر درباره ترانسمیتر التراسونیک
در این مطلب سعی کردیم تا شما را با ترانسمیتر التراسونیک  زیمنس آشنا کنیم. ترانسمیتر در بین اساسی‌ترین تجهیزات اندازه‌گیری جای می‌گیرد. این دستگاه‌ها با توجه به مدلی که دارند، دارای مزایا و معایبی هستند. مهم‌ترین امتیازات و نقاط ضعف را با شما به اشتراک گذاشتیم. همچنین در ادامه به بررسی کاربردهایی پرداختیم که می‌توانید از تجهیزات مشاهده کنید. لازم به ذکر است که این تجهیزات در قیمت‌های مختلفی وجود دارند و عواملی همچون برند، مدل، نوسانات و… بر روی افزایش یا کاهش آن‌ها تاثیر خود را می‌گذارند.