۷ مزایای یک سیستم اتوماسيون صنعتی

آیا به فکر اضافه کردن یک سیستم اتوماسیون صنعتی به تاسیسات خود هستید؟ در حالی که دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است بخواهید این را اضافه کنید، دلایل نسبتا کمی وجود دارد که یکی را اضافه نکنید! افزایش بهره وری، کاهش زمان خرابی، بازگشت سرمایه سریع تر، هزینه های عملیاتی کمتر… این لیست ادامه دارد. به ۷ مزیت برتر ما برای افزودن سیستم های اتوماسیون صنعتی نگاهی بیندازید، اگر سؤال خاصی دارید، با ما تماس بگیرید.

سیستم اتوماسیون صنعتی چیست؟

سیستم‌های اتوماسیون صنعتی سیستم‌هایی هستند که برای کنترل و نظارت بر یک فرآیند، دستگاه یا ماشین به صورت رایانه‌ای استفاده می‌شوند که معمولاً وظایف تکراری را انجام می‌دهند. این سیستم‌های اتوماسیون جایگزین کارهای تکراری و مکانیکی که عمدتا توسط یک فرد در فرآیند تولید انجام می شود. این امر با استفاده از دستورات برنامه نویسی منطقی و ماشین آلات قدرتمند به دست می آید.

مزایای سیستم اتوماسیون صنعتی چیست؟

۱. کاهش هزینه
اتوماسیون صنعتی به بهبود بهره وری، کیفیت و عملکرد سیستم کمک می کند که به نوبه خود هزینه های عملیاتی یا OPEX شما را کاهش می دهد. با این حال، مزیت اصلی یک سیستم اتوماسیون صنعتی کاهش هزینه‌های تولید است. به‌جای طبقه‌ای پر از کارگر، اکنون می‌توانید چند سرپرست و پرسنل کلیدی داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که سیستم‌های شما به درستی کار می‌کنند. به جای انبوهی پر از محصولات یا قطعات معیوب، یک سیستم کارآمد طراحی شده برای داشتن محصولات معیوب بسیار کمی، در صورت وجود، خواهید داشت.

۲. افزایش بهره وری
این سیستم ها امکان تولید انبوه را فراهم می کند که می تواند ۲۴/۷ اجرا شود. به عبارت ساده، سیستم‌های اتوماسیون در تأسیسات شما بهره‌وری را بهبود می‌بخشند، زیرا هرگز مجبور نیستند استراحت کنند، به خانه بروند یا کار را متوقف کنند. یکی دیگر از مزایای اجرای سیستم شما این است که نیروی کاررا آزاد می کند تا کاری را که به بهترین شکل میتوانند انجام دهد: حل خلاقانه مشکل! وقتی کارکنان شما کارهای یکنواخت انجام نمی دهند، فضایی برای خلاقیت و بهره وری در کار دارند.

۳. کیفیت را افزایش می دهد
این سیستم‌های اتوماسیون صنعتی با استفاده از کنترل و نظارت تطبیقی در مراحل مختلف و فرآیندهای صنعتی در حذف خطای انسانی و در نتیجه بهبود کیفیت محصولات ارائه شده مفید هستند. اگر به درستی و بدون هیچ گونه وقفه خارجی برنامه ریزی شود، سیستم خودکار شما دقیقاً همانطور که در نظر گرفته شده عمل می کند تا زمانی که برنامه تغییر کند یا سیستم خاموش شود. از آنجا که فضای بسیار کمی برای دخالت انسان وجود دارد، احتمال خطا حذف می شود.

۴. نتایج دقیق
اتوماسیون داده بر اساس یکپارچه سازی و اتصال دقیق داده ها است. زمانی که از اطلاعات دقیق در فرآیند تولید استفاده شود، نتایج دقیقی دریافت خواهید کرد. همه راه حل ها به شما کمک می کنند تا داده های دقیقی را به دست آورید که می تواند با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها برای به دست آوردن اطلاعات دقیق برای بهبود فرآیندهای صنعتی تجزیه و تحلیل شود.

۵. ایمنی صنعتی را ارتقا می دهد
یکی دیگر از مزایای بزرگ اتوماسیون بهبود ایمنی در محل کار است. اتوماسیون صنعتی کارگران را از نزدیک شدن بیش از حد به خطوط مونتاژ باز می دارد و در نتیجه ایمنی کارگران را افزایش می دهد. سنسورهای حرارتی به طور مداوم دما را در منطقه تولید بررسی می کنند. در برخی موارد، سنسورهای حرارتی می توانند هر نوسان دما را شناسایی کرده و هشدار ارسال کنند. بلافاصله پس از آن، می توان اقدامات احتیاطی خاصی را برای اطمینان از ایمنی همه افراد حاضر در طبقه تولید انجام داد.

۶. افزایش کارایی انسان
سیستم‌هایی که یک شرکت برای خودکارسازی خدمات خود پیاده‌سازی می‌کند نه تنها توانای انجام وظایف یک انسان را دارند، بلکه این سیستم‌های خودکار قادر به انجام عملکردهایی هستند که فراتر از توانایی‌های یک شخص واقعی است.

۷. تعمیر و نگهداری پیش بینی
مزیت بزرگ اتوماسیون صنعتی این است که به نظارت و نگهداری پیش بینی کمک می کند. خطوط تولید و کف تولید را می توان با استفاده از سنسورها به طور مداوم نظارت کرد. این سنسورها دما، آکوستیک، زمان، فرکانس، فشار روغن و سایر پارامترهای مربوط به فرآیند تولید را ردیابی می کنند. اگر حسگرها هر گونه تغییر در این پارامترها را تشخیص دهند، بلافاصله یک هشدار ارسال می کنند.هنگامی که هشدار دریافت شد، تکنسین ها می توانند بلافاصله علت تغییر را شناسایی کنند. اگر توجه داشته باشید که تغییرات در پارامترها ممکن است باعث مشکلات تجهیزات در فرآیند تولید شود، می توان خدمات یا تعمیرات فوری را انجام داد. بنابراین اتوماسیون می تواند به شناسایی مشکلات احتمالی قبل از اینکه به مشکلات بزرگی منجر شود کمک کند.

اینها برخی از مزایای بزرگ یک سیستم اتوماسیون صنعتی است. اگر به دنبال ارتقاء انبار یا تاسیسات خود با یک سیستم اتوماسیون صنعتی به روز هستید، امروز با کارشناسان اتوماسیون صنعتی توسعه سیماتک ایرانیان تماس بگیرید!