میکرومستر زیمنس

آشنایی با اینورتر میکرومستر زیمنس

 اینورتر (Inverter) یا مبدل برق دستگاه الکترونیکی است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کند. جریان AC تبدیل شده می توانند بر اساس نیاز در هر ولتاژ و فرکانسی باشد که بوسیله ترانسفورماتورهای مناسب و مدارها کنترل می شود.
ویژگی های اینورتر زیمنس :
كاهش انرژی مصرفی و لذا كاهش هزینه برق، كاهش جریان راه اندازی و در نتیجه طولانی شدن عمر موتور ، امكان تغییر سرعت موتور، امكان تغییر جهت حركت موتور، داشتن حفاظت در برابر اضافه بار، امكان كار موتور در شرایطی كه ولتاژ ورودی متغیر است، امكان كنترل از راه دور، ایجاد سرعت بیشتر از سرعت نامی موتور، برنامه ریزی كردن حركت.
اینورتر به صورت هوشمند میزان بار وارده به موتور را تشخیص داده و متناسب با همان بار، به موتور جریان می دهد و این جریان در بسیاری از مواقع از جریان نامی موتور كمتر است. دستگاهی الكترونیكی است كه بوسیله آن می توان سرعت موتورهای سه فاز را تغییر داد.

 كاربردها و مزایای اینورترمیکرومستر زیمنس :

**تنظیم كننده سرعت موتور (كنترل دور)

**تغیر دهنده جهت دور به راحتی و بدون نیاز به كنتاكتور

**روشن و خاموش نمودن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی

**كاهش ضربه های مكانیكی و در نتیجه افزایش طول عمر مفید قسمت مكانیكی

**حفاظت موتور در مقابل افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن موتور

**راه اندازی موتورهای ۳ فاز با برق تکفاز تا یک توان مشخص

**جلوگیری از شوک های الکتریکی در لحظه راه اندازی

**صرفه جویی در انرژی،کاهش توان مصرفی

 

 میکرومستر زیمنس

برند زیمنس یکی از بزرگترین تولید کننده های تجهیزات ابزاردقیق و اتوماسیون صنعتی در دنیا محسوب می شود که یکی از تجهیزاتی مهم آن اینورتر های AC آن به حساب می آید زیمنس اینورتر های خودش را با نام تجاری میکرومستر زیمنس  وارد بازار کرد.

امروزه ماشین های الکتریکی نقش عمده ای در زندگی بشر و صنعت دارند.راه اندازی الکتروموترها درصنعت حائز اهمیت است.برای راه اندازی الکتروموتور ها روش های مختلفی وجود دارد :

۱ – به صورت مستقیم (ستاره و یا مثلث و یا ترکیب هر دو)

۲- استفاده از سافت استارتر ها

۳- استفاده از درایور موتور (کنترل دور یا اینورتر )

 

لوازم جانبی میکرومستر