معرفی کنترلر های سری S7-400

///معرفی کنترلر های سری S7-400

معرفی کنترلر های سری S7-400 

شرکت زیمنس خانواده کنترلر های سری S7-400 خود را با معرفی ماژول ارتباطی CP-443-1 OPC UA توسعه داده است. این کارت پرازشگر از اینترفیس استاندارد OPC UA برای تبادل سریع و مستقیم دیتا بین تجهیزات اتوماسیون ساخته شده توسط وندورهای مختلف استفاده میکند. می توان یک ماژول CP 443-1 OPC UA را بعنوان یک کلاینت/سرور نصب کرد و مثلا یک سیستم S7-400 را با سیستم های ERP لینک کرد. این قابلیت اساسا در اپلیکیشن هایی که از سیستم کنترل S7-400 زیمنس استفاده کرده باشند، در دسترس میباشد و مثلا می توان از آن در صنایع خودرو، نفت و گاز و صنایع غذایی استفاده کرد. کارت پردازشگر OPC UA همچنین می تواند در مهندسی ترافیک مثلا جهت اتوماسیون تونل استفاده شود. با ارائه این کارت ارتباطی، شرکت زیمنس یک گام مهم برای ایجاد ارتباط جامع و بدون محدویت (open communicatio) در شبکه های صنعتی برداشته است.

بعنوان یک سرور OPC UA ، پردازشگر جدید داده های سیستم کنترل S7-400 را برای کلاینت های OPC UA مانند سیستم های HMI ، MES ، ERP و SCADA فراهم میکند و این سیستم ها می توانند به داده های ایجاد شده دسترسی داشته باشند. این تکنولوژی کاربران را به خواندن دیتاهایی مثل اطلاعات وسیله نقلیه و انتقال آن به سیستم های ERP قادر میکند. وقتی که از کارت جدید به عنوان یک کلاینت (OPC UA client) استفاده شود، پردازشگر اقدام به جمع آوری دیتا از سرور ها و نوشتن دیتا بر روی سرور های OPC UA می نماید. مثلا جمع آوری دیتا می تواند از یک سیستم کنترل ساخته شرکت دیگری که با تکنولوژی OPC UA سازگاری دارد، انجام پذیرد. به طور کلی OPC UA به عنوان زبان مشترک در ارتباط دو کنترلر متفاوت که توسط شرکت های مختلف ساخته شده اند، عمل میکند و دیتا را به راحتی بین سرور ها و کلاینت ها منتقل خواهد کرد.

کاربران می توانند پیکربندی فانکشن های این ماژول ارتباطی جدید را از طریق نرم افزار STEP 7 Professional V14 و TIA Portal که اخیرا در نمایشگاه هانوفر ۲۰۱۶ عرضه شده است، و یا از طریق نسخه STEP7 V5.5 نیز انجام دهند.

توسط | ۱۳۹۶-۲-۳۱ ۰۴:۳۷:۱۹ +۰۰:۰۰ شهریور ۹ام, ۱۳۹۵|مقالات صنعتی|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه