آشنای و دانلود فایل آموزش نرم افزار HMI WINCC

نرم افزار WINCC و حداکثر کارایی برای تمام کارهای اتوماسیون

از دستگاه جداگانه گرفته تا کل کارخانه، SIMATIC WinCC و TIA Portal شما را قادر می‌سازد تا مانیتورینگ اتوماسیون را به سرعت و کارآمد برای برنامه‌های مختلف ایجاد کنید.

SIMATIC WinCC در یک نگاه

انعطاف پذیری در تمام برنامه ها  از پنل های پایه تا مانیتورینگ فرآیند

WinCC (TIA Portal) نرم افزاری برای همه برنامه های کاربردی HMI، از ساده ترین راه حل های عملیاتی استفاده می کند. نرم افزار مهندسی SIMATIC WinCC (TIA Portal) در نسخه های WinCC Basic، WinCC Comfort، WinCC Advanced و WinCC Professional موجود است.

 

WinCC Advanced و WinCC Professional نیز به‌عنوان بسته‌های نرم‌افزاری Runtime مجزا در دسترس هستند که می‌توان آن‌ها را با گزینه‌هایی گسترش داد.

نرم افزار مهندسی SIMATIC WinCC (TIA Portal)

SIMATIC WinCC (TIA Portal) بخشی از یک مفهوم مهندسی جامع و یکپارچه است که یک محیط مهندسی یکنواخت را برای برنامه نویسی و پیکربندی راه حل های کنترل، تجسم و درایو ارائه می دهد. نرم افزار مهندسی WinCC شامل ابزارهای نوآورانه برای پیکربندی سرتاسر پانل های اپراتور SIMATIC HMI است. این دستگاه ها همچنین دارای نرم افزار WinCC Runtime هستند که به عنوان یک محصول جداگانه برای پلتفرم های رایانه شخصی در دسترس است.

مانیتورینگ مهندسی در پورتال TIA

نرم افزار مهندسی WinCC شامل ابزارهای مهندسی نوآورانه برای پیکربندی تمام دستگاه های SIMATIC HMI است و در تعدادی از نسخه های متفاوت با قیمت و عملکرد موجود است. این نسخه ها بر روی یکدیگر ساخته می شوند و به طور بهینه برای کلاس های جداگانه پنل اپراتور طراحی شده اند. بسته نرم افزاری بزرگتر همیشه شامل گزینه های پیکربندی بسته کوچکتر است. امکان ارتقاء به بسته های بزرگتر با استفاده از Powerpacks وجود دارد.

نرم افزار WINCC مخفف Windows Control Center میباشد.

شرکت زيمنس اين نرم افزار HMI قدرتمند را جهت کامل کردن ابزارهاي قابل دسترس يک اپراتور در صنعت فراهم کرده است.

HMI يا همان human machine interface عبارت است از يک رابط يا واسط بين شخص کاربر و فرايند اتوماسيون صنعتي شرکت زیمنس . WINCC در واقع برقراري ارتباط بين اپراتور و يک سيستم اتوماسيون صنعتي مثل PLC را فراهم ميکند.

هسته اصلي اين نرم افزار را WINCC explorer تشکيل ميدهد که در اين قسمت ساختارهاي پروژه و مديريت آن نمايش داده ميشود . شرکت زیمنس جهت پيکربندي و گسترش پروژه اديتورهاي خاصي در اين محيط در نظر گرفته شده که با هر يک از آنها يک سيستم فرعي در اين نرم افزار قابل پيکربندي میباشد.

دو فایل آموزش WinCC در قالب اسلاید  که در بخش اول با کلیات نرم افزار و بخش های مختلف آن آشنا و در بخش دوم قسمت اصلی و هسته نرم افزار یعنی WinCC Graphic Disigner و توضیحات این بخش را در قسمت دوم می توانید ببینید.

دانلود فایل آموزش نرم افزار WINCC – HMI :

دانلود بخش اول

دانلود بخش دوم

شرکت توسعه سیماتک ایرانیان تامین کننده محصولات  شرکت زیمنس در ایران میباشد.