فیلم آموزشی پیکربندی شبکه اترنت برای  PLC زیمنس

پیکربندی شبکه اترنت برای plc زیمنس یکی دیگر از روش های ارتباط و شبکه در این نوع plc ها است که در سری S7-300 و S7-400 قابل پیاده سازی با نرم افزار simatic manager است،برای اجرای شبکه اترنت نیاز به کارت های Ethernet است و یا باید مدل  cpu از این شبکه پشتیبانی کند.

از مواردی که باید به آن در پیکربندی شبکه های اترنت صنعتی به آن توجه کرد تعداد تجهیزات و نوع کارت که در شبکه قرار میباشد با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند،با اتصال کارتهای اترنت شما با شبکه ها و پروتکل های زیر میتوانید ارتباط برقرار کنید.

  • IT communication
  • S7 communication
  • PROFINET communication
  • (open communication (SEND/RECEIVE
  • PG/OP communication

سفارشی شده برای پاسخگویی به نیازهای صنعت دیجیتال
ارتباطات صنعتی زیمنس به اترنت صنعتی متکی است و شامل همه چیزهایی است که برای تحقق شبکه‌های صنعتی و سیستم‌های باس بسیار کارآمد نیاز دارید: شامل اجزای شبکه قدرتمند که برای استفاده مطمئن در محیط‌های سخت صنعتی است ، و همچنین یک سیستم کابل‌کشی برای مونتاژ با سرعت بالا در محل است.

درگاه ارتباطی اترنت EtherNet/IP™ ProSoft Technology به Siemens® Industrial Ethernet به انتقال داده های دو جهته با سرعت بالا بین کنترلرها یا دستگاه های دارای EtherNet/IP™ و PAC های Siemens® S7، از جمله S7-200s، S7-300s، S7-400s اجازه می دهد. ، S7-1200 و S7-1500 PAC.علاوه بر این، دروازه شامل چندین ویژگی از جمله اولویت بندی داده ها است که امکان یکپارچه سازی ساده، کاهش زمان راه اندازی و عملکرد بهینه را فراهم می کند.

چگونه می توانم سوئیچ اترنت صنعتی مناسب را پیدا کنم؟
سوئیچ‌های اترنت صنعتی در اشکال و انواع بی‌شماری عرضه می‌شوند: مدیریت‌شده یا مدیریت‌نشده، به‌عنوان سوئیچ‌های کابینت کنترل یا انواع فشرده، با عملکرد لایه ۲ یا لایه ۳ و موارد دیگر. اما کدام یک برای نیازهای شما مناسب است؟

اگر به یک راه حل مقرون به صرفه برای شبکه های ماشینی ساده یا شبکه های اترنت کوچک الکتریکی یا نوری نیاز دارید، سوئیچ های مدیریت نشده مناسب را با خانواده محصولات SCALANCE X-000 و SCALANCE X-100 ما پیدا خواهید کرد. اگر به در دسترس بودن شبکه بالا نیاز دارید و تقاضاهای بیشتری در مورد عملکرد و طراحی دارید، سوئیچ های لایه ۲ مدیریت شده انعطاف پذیر و قدرتمند ما SCALANCE X-200 و X-300 راه حل مناسبی برای برنامه های ماشین گرا و برای سیستم های شبکه در خط، ستاره و حلقه هستند. سازه های. حداکثر انعطاف پذیری و بالاترین در دسترس بودن شبکه توسط سوئیچ های لایه ۲ و لایه ۳ ما برای شبکه های بزرگ SCALANCE X-400 و X-500 ارائه شده است.

فیلم آموزش پیکربندی شبکه اترنت برای plc زیمنس در زیر ببینید :