بُرد مدار چاپی

( برد الکترونیکی ۶DD2920 )مجموعه ای از مدارهای الکتریکی هست که می‌تواند یک طرفه لایه مس، دو طرفه لایه مس و یا حتی چند لایه باشد. بطوریکه قطعات الکترونیکی مانند مقاومت، خازن، آی سی و … بر روی آن مونتاژ شده و جهت استفاده در تجهیزات الکترونیکی بکار می رود. ماده خام تشکیل دهنده این بردها از متریال های مختلفی مانند فایبر، راجرز، تفلون، فلکسی بل ساخته شده و با ضخامت های ۰.۲ تا ۳.۲ میلیمتر عرضه می گردند.

استاندارد جهانی تولید بردهای مدار چاپی بر اساس استاندارد UL وIPC بوده و جهت طراحی این بردها عموماً از نرم افزار Protel استفاده می گردد.

بُردهای مدار چاپی و برد الکترونیکی ۶DD2920 در همهٔ محصولات الکترونیکی حتی ساده ترین آنها مورد استفاده قرار میگیرد. از موارد دیگر بُرد مدار چاپی شامل سیم بسته بندی و ساخت و ساز نقطه به نقطه میباشد.

بُرد مدار چاپی نیازمند طراحی‌های اضافی برای ترتیب مدار دارد، اما ساخت و مونتاژ می‌تواند بصورت خودکار باشد.

ساخت مدارهایی با بُرد مدار چاپی نسبت به دیگر روش‌های سیم کشی به عنوان اجزاء نصب شده و سیم کشی با یک بخش واحد، ارزان تر و سریع تر میباشد.

وقتی که بُرد  تنها دارای اتصالات مسی میباشد و هیچ اجزای تعبیه شده دیگری ندارد، آن را بُرد چاپ سیم کشی ،PWB  می‌نامند.گر چه، واژه بُرد چاپ سیم کشی کمتر بکار میرود.

بُرد مدار چاپی همراه با قطعات الکترونیکی میباشد که مونتاژ مدار چاپی ،PCA و یا مونتاژ بُرد مدار چاپی ،PCBA  می  نامند. واژه استفاده شده IPC برای بُردهای مونتاژ شده، مونتاژ کارت مدار ،CCA است، که مربوط به بُرد پشت‌های مونتاژ شده آن میباشد.

بُرد مدار چاپی واژه‌ای که به طور غیررسمی برای هر دو بُرد خالی و مونتاژ شده بکار میرود.

برد الکترونیکی ۶DD2920 زیمنس

شرکت توسعه سیماتک  ایرانیان برد کامل الکترونیکی ۶DD2920-0AT1  و برد الکترونیکی زیمنس ۶DD2920-3AW0 را به فروش میرساند.

برای دیدن اطلاعات فنی برد های نامبرده در منوی ORDERCODE ها برروی گزینه SIMADYN کلیک کنید و برای استعلام قیمت برد الکترونیکی ۶DD2920 زیمنس مدل ۶DD2920-0AT1 و برد مدل ۳AW0-6DD2920 در قسمت تماس با ما با کارشناسان مربوطه در ارتباط باشید

۶DD2920-2AW0