شرکت زیمنس برای کنترلرهای plcسری S7-400 زیمنس کارت ارتباطی OPC UAn را معرفی کرد

شرکت زیمنس خانواده کنترلرهای سری S7-400 زیمنس خود را با معرفی ماژول ارتباطی CP-443-1 OPC UA توسعه داده است.

این کارت پرازشگر از اینترفیس استاندارد OPC UA برای تبادل سریع و مستقیم دیتا بین تجهیزات اتوماسیون ساخته شده توسط وندورهای مختلف استفاده میشود.

کاربران می توانند یک ماژول CP 443-1 OPC UA را بعنوان یک کلاینت(سرور) نصب کنند مثلا یک سیستم S7-400 زیمنس را با سیستم های ERP لینک بدهند.

این قابلیت اساسا در اپلیکیشن هایی که از سیستم کنترل S7-400 زیمنس استفاده کرده باشند، در دسترس خواهد بود.

 مثلا می توان از آن در صنایع خودرو، نفت و گاز و صنایع غذایی استفاده کرد. کارت پردازشگر OPC UA همچنین می تواند در مهندسی ترافیک به عنوان مثال جهت اتوماسیون تونل استفاده شود.

با ارائه این کارت ارتباطی، شرکت زیمنس یک گام مهم برای ایجاد ارتباط جامع و بدون محدویت در شبکه های صنعتی برداشته است.

بعنوان یک سرور OPC UA، پردازشگر جدید داده های سیستم کنترل S7-400 زیمنس را برای کلاینت های OPC UA مانند سیستم های HMI ، MES ، ERP و SCADA فراهم مینماید و این سیستم ها می توانند به داده های ایجاد شده دسترسی داشته باشند.

این تکنولوژی شرکت زیمنس کاربران را به خواندن دیتاهایی مثل اطلاعات وسیله نقلیه و انتقال آن به سیستم های ERP قادر میسازد.

وقتی که از کارت جدید به عنوان یک کلاینت (OPC UA client) استفاده شود، پردازشگر اقدام به جمع آوری دیتا از سرور ها و نوشتن دیتا بر روی سرور های OPC UA مینماید.

مثلا جمع آوری دیتا می تواند از یک سیستم کنترل ساخته شرکت دیگری که با تکنولوژی OPC UA سازگاری دارد، انجام پذیرد.

به طور کلی OPC UA محصول شرکت زیمنس به عنوان زبان مشترک در ارتباط دو کنترلر متفاوت که توسط شرکت های مختلف ساخته شده اند،عمل میکندودیتا را به راحتی بین سرور ها و کلاینت ها منتقل میکند.

کاربران می توانند پیکربندی فانکشن های این ماژول ارتباطی جدید را از طریق نرم افزار STEP 7 Professional V14 و TIA Portal که اخیرا در نمایشگاه هانوفر ۲۰۱۶ عرضه شده است، و یا از طریق نسخه STEP7 V5.5 نیز انجام دهند.