کامپیوترصنعتی زیمنس

فرق بین کامپیوتر های صنعتی مانند کامپیوترصنعتی زیمنس و PC های معمولی در چند چیز می باشد . اولین تفاوت بسیار مهم نویز پذیری بسیار کم در سیستم الکترونیکی آنها و همچنین دارای سیستم های فیلتریزاسیون بسیار خوب در منبع تغذیه آنها می باشند . این کامپیوتر ها نسبت به گرد و غبار و همچنین تغییرات دمایی رنج وسیعتری را تحمل می نمایند و دارای استحکام بیشتری در بدنه و نگهدارنده قطعات می باشند . یک مدل لپ تاپ نظامی را دیدم که با موتور تریل روی آن تک چرخ زده بودند و آن همچنان سالم بود . نسبتا باریک هستند و مناسب جهت تابلو برق ها طراحی می شوند . این کامپیوتر ها ( کامپیوترصنعتی زیمنس )انواع پروتکل های ارتباطی مورد نیاز جهت قطعات سی ان سی را دارند و جهت ارتباطات آنلاین بین درگاههای ورودی و خروجی خود امکانات خاصی را در نظر گرفته اند.

بعضی از کنترلر ها که بصورت پک می باشند را اگر باز نمایید می بینید که داخل آن یک مادربرد کامپیوتر قرار گرفته و بر روی مادر برد کارت های کنترلر بصورت ساتا یا آیزا نصب شده است و خروجی آن بوسیله کابلها به پورتهای صنعتی روی بدنه کنترلر اتصال داده شده است. مادر برد کامپیوتر هم مادر برد معمولی است . در واقع این کنترلر یک کامپیوتر صنعتی است که کیس آن از حالت PC به حالت صنعتی تغییر پیدا کرده و پورتهای آن صنعتی شده و مانیتور هم جای خود را به HMI داده که البته در بعضی از مدلها هم مانیتور LCD در آن استفاده شده و دوباره در بعضی از آنها بجای قرار دادن تلق روی مانیتور از صفحات تاچ استفاده نموده اند تا مانیتور LCD بصورت تاچ اسکرین درآید . قطعا در چنین کامپیوترهایی حفاظتهای نویز و ولتاژ و جریان و همچنین غبار و … لحاظ می شود.

دنیای اتوماسیون را نمی توان بدون وجود کامپیوترهای صنعتی تصور کرد. قدرت پردازش، سخت افزار مقرون به صرفه، نرم افزار جهانی و پروتکل های استاندارد به علاوه مدرن بودن و عملکرد Real Time سیستم، زمینه ی تولید توسط تکنولوژی کامپیوتری در کاربردهای بیشتری است.

این محصولات تنوع زیادی دارند. از کامپیوترهای صنعتی با تابلوهای مقاوم دارای IP65 در کاربردهای ظریف مشتری گرفته تا سیستم های اتوماسیون کامپیوتری وسیع.

راهکارهای منحصر به فرد IPC به سرعت و سادگی قابل فهم هستند. و همچنین به عنوان یک سیستم PC، قابلیت ارتقا بخش های مختلف از جمله توان CPU، سایز صفحه نمایش و ظرفیت حافظه وجود دارد.

eshopplc.com