PLC S7300 زیمنس سیر تکامل
SIMATIC مجموعه ای از کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی و سیستم های اتوماسیون است که توسط زیمنس توسعه یافته است. این سری که در سال ۱۹۵۸ معرفی شد، چهار نسل اصلی را پشت سر گذاشته است که آخرین آن نسل SIMATIC S7 است. این سری برای اتوماسیون صنعتی و تولید در نظر گرفته شده است.
نام SIMATIC یک علامت تجاری ثبت شده زیمنس است. این پورمانتو از “زیمنس” و “اتوماتیک” است.

PLC S7300 زیمنس عکس

S7-300 کی وارد بازار شد؟

۱۹۹۴، اولین ورودی ها در خط S7 در سال ۱۹۹۴ منتشر شد که در سه کلاس عملکردی موجود است: S7-200، S7-300 و S7-400.
SIMATIC S7-300اثبات شده و تا سال ۲۰۳۳ موجود است
SIMATIC S7-300 در بسیاری از برنامه های کاربردی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و میلیون ها بار موفقیت آمیز بودن را به اثبات رسانده است. کنترلرهای جهانی SIMATIC S7-300 در فضای نصب صرفه جویی می کند و دارای طراحی مدولار است. طیف گسترده ای از ماژول ها را می توان برای گسترش سیستم به صورت مرکزی یا ایجاد ساختارهای غیرمتمرکز مطابق با وظیفه مورد استفاده قرار داد و انبار مقرون به صرفه قطعات یدکی را تسهیل می کند.

PLC S7300 زیمنس

PLC S7300 زیمنس  دیگر تولید نمی شود ؟

خانواده‌های سیستم SIMATIC S7-300/ET 200M بخشی از محدوده محصولات تاسیس شده ما هستند و قطعا تا سال ۲۰۲۳ در دسترس خواهند بود. پس از انتشار اطلاعیه‌ای برای خروج تدریجی محصول، محصول مربوطه به عنوان یک قطعه یدکی برای یک دوره ۱۰ ساله در دسترس خواهد بود. سال های بیشتر تا سال ۲۰۳۳.

قدم شما به سوی آینده – مهاجرت آسان شد
SIMATIC S7-300 و S7-400 کنترلرهای کاملاً توسعه یافته و اثبات شده هستند و باقی می مانند. بسیاری از الزامات جدید در مورد هندلینگ و عملکرد دیگر نمی توانند به طور کامل با معماری سنتی برآورده شوند. این امر منجر به توسعه نسل بعدی کنترلرهای S7-1500 با ویژگی های سیستم بهبود یافته شده است. ویژگی های اولیه SIMATIC برای سازگاری حفظ شده است.