Siemens S7-1200 Catalog کتالوگ پی ال سی زیمنس  : بعد از گذشت چند ساله در ارائه مجموعه ی جدید از کنترلر خانواده SIMATIC S7 شرکت زیمنس (  PLC زیمنس) از ابتدای سال ۲۰۰۹ میلادی اقدام به ارائه نسل جدید PLC های شرکت زیمنس به نام سری S7-1200 نمود.

کدفنی SIEMENS S7-1200 کد فنی و لوازم جانبی پی ال سی S71200

Siemens S7-1200 Catalog

یکی از جدیدترین PLC های به بازار ارائه شده توسط شرکت زیمنس می باشند که تحت عنوان SIMATIC S7-1200 Catalog پی ال سی زیمنس معرفی می شوند. این سری از PLC ها ساختاری ماژولار داشته همچنین با وجود داشتن اندازه ی کوچک بهترین گزینه برای کنترل سیستم های صنعتی (از طریق اتوماسیون صنعتی) می باشند. بصورتیکه با داشتن ساختاری ساده اما پیشرفته و قابل اتصال به شبکه و مانیتورینگ صنعتی با HMI  ها را دارا می باشند.SIMATIC S7-1200 پی ال سی زیمنس با توجه به شکل کامپکت گونه قیمت تمام شده ی پایین و قابلیت های قدرتمند همچنین امنیت بسیار بالا بهترین انتخاب برای کاربردهای صنعتی در سطوح متوسط و کوچک می باشد.

PLC  های سری ۱۲۰۰ شرکت زیمنس دارای ویژگی های انعطاف پذیری و قدرت بسیار بالا برای کنترل کردن تجهیزات مختلف در یک سیستم اتوماسیون صنعتی هستند. ترکیبی از ساختار کامپکت , قیمت تمام شده ی ارزان و دستورالعمل های قدرتمند به همراه ابعاد بسار کوچک این PLC یعنی Siemens S7-1200 Catalog را به یک محصول بینظیر مبدل کرده است. نکته ی بسیار مهم دیگر در مورد PLC S7 1200 SIEMENS طراحی شدن مانیتورینگ برنامه در محیط نرم افزار STEP7 Basic و در قالب برنامه ی WinCC Basic است بصورتیکه مدت زمان روند طراحی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

Siemens S7-1200 Catalog دیتاشیت

PLC S7-1200 SIEMENS  مجهز  به پروتکل PROFINET است و به سادگی می تواند به صورت جزئی از یک سیستم مبتنی بر تکنولوژی اطلاعات IT عمل نماید.

s71200 manual دفترچه راهنما s7-1200 catalog پی ال سی ۱۲۰۰ کاتالوگ

CPU ها در این خانواده پی ال سی زیمنس  مکملی از یک میکروپروسسور , منبع تغذیه , مدارات ورودی و خروجی , پورت PROFINET و ورودی و خروجی های با سرعت بسیار بالا برای کنترل عملیات های صنعتی مانند کنترل موقعیت می باشد. در ضمن CPU های این خانواده دارای یکسری ورودی و خروجی آنالوگ نیز می باشند. همچنین گفتنی است که از پورت PROFINET به منظور ارتباط CPU های این خانواده (PLC S7-1200 SIEMENS )  با کامپیوتر استفاده می شود. از لحاظ دیگر توسط این پورت CPU میتواند که با پنل های صنعتی و یا CPU های دیگر ارتباط برقرار کند.

ویژگی دیگر CPU های سری ۱۲۰۰ ( PLC S7-1200 SIEMENS ) رمزگذاری بر روی برنامه است به شکلی که به کاربر اجازه می دهد تا برنامه ای که نوشته است را به دور از دسترس افراد دیگر قرار دهد.

گفتنی است که PLC های سری PLC S7-1200 SIEMENS دارای چندین نوع CPU می باشند. به شکلی که هر کدام قادرند برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. امکان طراحی انعطاف پذیر برای پروژه های مختلف اتوماسیون صنعتی در انواع سایزهای ورودی و خروجی امکان پذیر می باشد. کوچکترین سایز  مدل CPU 1211C می باشد که از ۶ ورودی دیجیتال و ۴ خروجی دیجیتال تشکیل شده است. کامل ترین  CPU از خانواده ی SIMATIC S7-1200 مدل CPU 1217C می باشد که از ۱۴ ورودی دیجیتال و ۱۰ خروجی دیجیتال برخوردار می باشد. برای بالا بردن ظرفیت ورودی و خروجی دو راه متفاوت قابل انتخاب است. کارت های SB (Signal Board) و ماژول های SM (Signal Module) . می توانید با دانلود Siemens S7-1200 Catalog اطلاعات خود را در این زمینه آپدیت کنید.

siemens s7-1200 datasheet

ظرفیت افزایش ورودی و خروجی ها ۸ ماژول SM و یک کارت SB می باشد که با احتساب ۳۲ ورودی و خروجی برای پر ظرفیت ترین SM در کل می توان ۲۵۶ ورودی و خروجی به ظرفیت اولیه افزود. اگر کارت SB از نوع دیجیتال ۴ ورودی و خروجی نیز به این مجموعه اضافه شود. بدین ترتیب یک مدل CPU ۱۲۱۴C که به صورت همزمان از یک کارت SB و هشت ماژول SM بهره مند است می تواند ۲۸۴ عدد ورودی و خروجی را پاسخگو باشد .

خانواده PLC S7-1200 SIEMENS تعداد مختلفی ار ماژول های افزایشی SM و SB را به منظور بالا بردن تعداد ورودی و خروجی ها معرفی کرده است که با استفاده از این ماژول های افزایشی می توان مجموعه ی سنگین تری را کنترل نمود. در ضمن انواع مختلفی از ماژول های ارتباطی نیز برای برقراری ارتباط با پروتکل های دیگر در این خانواده وجود دارد.