SINAMICS V20

درایو Sinamics V20

SINAMICS V20 یک درایو فرکانس متغیر (VFD) با قابلیت کنترل سرعت است که توسط شرکت Siemens تولید می‌شود. این درایو از تکنولوژی توان الکترونیکی استفاده می‌کند و برای کنترل موتورهای الکتریکی AC با توان کم تا متوسط ​​استفاده می‌شود.

SINAMICS V20 دارای ویژگی‌هایی مانند کنترل پایدار سرعت، کنترل ولتاژ و جریان، حمایت از کارکرد با ولتاژ کم و اتصال به شبکه‌های مختلف از جمله Ethernet و MODBUS است. همچنین، این درایو دارای طراحی کوچک و فضایی کمتر نسبت به درایوهای مشابه است که باعث می‌شود برای کاربردهایی که فضای محدودی دارند، مناسب باشد.

درایو Sinamics V20

زیمنس امروز درایو Sinamics V20 جدید خود را برای کاربردهای اساسی با زمان راه اندازی کوتاه، عملکرد آسان و مزایای عالی هزینه و انرژی معرفی کرد. Sinamics V20 در چهار سایز فریم عرضه می شود که محدوده عملکرد ۱/۶ تا ۲۰ اسب بخار را پوشش می دهد و برای کارکرد پمپ ها، فن ها، کمپرسورها و سیستم های نقاله استفاده می شود و همچنین برای کارهای ساده درایو در صنایع پردازش و جابجایی استفاده می شود.

برای برنامه‌ریزی و پیکربندی درایو SINAMICS V20، می‌توان از نرم‌افزار STARTER استفاده کرد که توسط شرکت Siemens توسعه داده شده است. این نرم‌افزار به شما این امکان را می‌دهد که درایو را برای کاربردهای خاص خود پیکربندی کنید و مشخصات آن را تنظیم کنید.

زیمنس درایو جدید Sinamics V20 را برای برنامه های اصلی معرفی می کند

SINAMICS V20 کامپکت مبدل فرکانس برای توالی حرکت ساده است. مشخصه آن زمان راه اندازی کوتاه، جابجایی آسان و عملکردهای صرفه جویی در انرژی است. این مبدل با سایز نه گانه خود محدوده توان ۰.۱۲ کیلووات تا ۳۰ کیلووات را پوشش می دهد.

این درایو جمع و جور را می توان مستقیماً در خط متصل کرد و علاوه بر روش نصب دیواری معمولی، به عنوان یک نصب فشاری نصب کرد. از آنجایی که هیچ ماژول یا گزینه اضافی دیگری برای عملیات مورد نیاز نیست، زمان نصب به حداقل می رسد. علاوه بر این، پنل اپراتور پایه یکپارچه (BOP) راه اندازی و عملیات بدون مشکل در محل را امکان پذیر می کند. علاوه بر رابط های سریال جهانی که امکان اتصال آسان به کنترل کننده های Simatic PLC را فراهم می کند، یک رابط Modbus نیز برای ارتباط با کنترل های شخص ثالث گنجانده شده است. اتصال از پیش ساخته شده و ماکروهای برنامه برای تسهیل تنظیمات خاص برنامه استفاده می شود. برای واحدهایی با توان بالاتر از ۱۰ اسب بخار، می توان یک مقاومت ترمز را مستقیماً به ترمز ترمز یکپارچه متصل کرد.

عملکرد درایو

عملکرد درایو جدید Sinamics V20 به اندازه راه اندازی آن آسان است. پارامترهایی که برای یک برنامه بهینه شده اند به راحتی می توانند با استفاده از کارت های SD یا MMC از طریق رابط BOP یا بارگذار پارامتری که با باتری کار می کند – حتی بدون روشن کردن درایو – به واحدهای دیگر منتقل شوند. سیستم عامل فعلی را نیز می توان به راحتی بارگیری کرد.

اتصالات و پارامترهای کاربردی مناسب (به عنوان مثال برای پمپ ها، فن ها و کمپرسورها) تنظیمات صحیح را برای برنامه خاص ارائه می دهند. حالت Keep Running به طور خودکار درایو Sinamics V20 را با منبع تغذیه تطبیق می دهد تا هنگام کار بر روی شبکه های ناپایدار به دسترسی بالاتری برسد. در این حالت، نوسانات خط به صورت داخلی جبران می‌شود و پیام‌های خطا به‌طور مستقل تأیید می‌شوند. با توجه به مفهوم خنک کننده پیشرفته و PCB های روکش شده و قطعات الکترونیکی، Sinamics V20 بسیار مقاوم است، هم از نظر الکتریکی و هم از نظر مکانیکی، و دستگاه را حتی در محیط های سخت قابل اعتماد می کند.

مزایای درایو Sinamics V20

تنظیم سرعت موتور مبتنی بر تقاضا باعث افزایش صرفه جویی در انرژی حتی برای کاربردهای اساسی می شود. Sinamics V20 به یک حالت کنترل بهینه انرژی (حالت ECO) برای افزایش بهره وری انرژی مجهز شده است. حالت ECO به طور خودکار شار مغناطیسی در موتور را با نقطه کار بهینه تطبیق می دهد. علاوه بر این، کوپلینگ لینک DC امکان استفاده کارآمد از انرژی درایوهای گروه بندی شده را فراهم می کند. علاوه بر این، Sinamics V20 را می توان روی حالت خواب زمستانی تنظیم کرد که باعث افزایش طول عمر موتور و همچنین کاهش سایش اجزای سیستم (یعنی پمپ ها) می شود. علاوه بر این، با نمایش مصرف انرژی در زمان واقعی بر روی صفحه نمایش پنل اپراتور، اپراتور همیشه انرژی و کارایی درایو را در همه زمان ها متمرکز می کند.

زیمنس با درایو جدید Sinamics V20 خود یک درایو تک محوره را برای کاربردهای اساسی ارائه می دهد که نصب آن آسان است، کارکرد آن آسان است و صرفه جویی در هزینه را آسان می کند.