انواع plc siemens

انواع plc siemens

در طبقه بندی محصولات plc siemens ها در زیر مجموعه محصولات SIMATIC  قرار میگیرند. برخی از آن ها بصورت Compact طراحی و ساخته شده اند به این معنا که منبع تغذیه و CPU و مدول های ورودی و خروجی بصورت یکپارچه در کنار هم به یکدیگر متصل هستند و یک واحد تلقی می شوند برخی دیگر بصورت مدولار modular  هستند که بر خلاف نوع Compact کاربر میتواند مدول های دلخواه از آن خانواده را بسته به نیاز خود انتخاب و در کنار هم قرار دهد.

simatic s5

این نوع plc siemens نسبتا قدیمی هستند انواع مختلفی دارند.برخی مانند S5-90U یا S5-95U  بصورت Compact  بوده و حوزه عملکرد محدود دارند.برخی دیگر مانند S5-100Uو S5-115U مدولار بوده و برای سیستم های کنترلی با ابعاد متوسط بکار میرود.برای حوزه عملکرد وسیع PLC های دیگری با نام های S5-135U ,S5-155U  از این خانواده عرضه شده اند.برنامه نویسی PLC های فوق با نرم افزار STEP5 انجام میگیرد.

simatic s7

این plc siemens بعد از S5 عرضه شده اند و خود به سه خانواده مختلف تقسیم می شوند S7-200 بصورت Compact  بوده و برای سیستم های کنترلی کوچک به کار میرود.S7-300 مدولار است و عملکرد متوسط دارد s7-400 نیز مدولار است ولی می تواند حوزه عملکرد وسیع داشته باشد.این PLC  ها با نرم افزار STEP7 برنامه نویسی و پیکر بندی می شوند.

logo زیمنس

لوگو زیمنس  کنترل کننده ساده و ارزان قیمتی است که برای کارهای کوچک مانند ساختمان ها یا ماشین های کوچک کاربرد دارد.این plc siemens بصورت Compact  است و برنامه ریزی آن توسط کلید های روی آن انجام میشود.برای برنامه ریزی از طریق کامپیوتر باید نرم افزار LOGO!Soft Comfort  نصب گردد.

simatic c7

C7  ترکیبی است از S7-300 و Operator Control علاوه بر اینکه کار کنترلی را انجام میدهد بر روی نمایشگر آن میتواند پیغامها ، رخداد ها،مقادیر مربوط به فرآیند را دید و فلکشن هایی را نیز توسط صفحه کلید روی آن اعمال نمود.C7 کمپکت بوده و انواع مختلفی دارد که توانایی آنها با هم متفاوت است.برای برنامه نویسی این انواع plc siemens – توسعه سیماتک ایرانیان – نمایندگی زیمنس در ایران باید علاوه بر Step7 نرم افزار Protool نیز بر روی کامپیوتر نصب شود.

simatic 505

سری ۵۰۵ از plc siemens خود انواع مختلفی دارد برای کاربرد در حوزه های کوچک و متوسط طراحی شده است. همه اعضای این خانواده بصورت Compact عرضه میشوند و برنامه نویسی آنه با نرم افزار TISOFT انجام میگیرد.

توسط | ۱۳۹۵-۱۱-۵ ۰۹:۵۳:۲۸ +۰۰:۰۰ دی ۲۲ام, ۱۳۹۵|دسته‌بندی نشده, مقالات صنعتی|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه