کامپیوتر صنعتی زیمنس در سال های اخیر با توجه به رشد پیشرفت در کامپیوتر صنعتی (Industrial PC) صنایع مختلف در کاربردهایی که قابلیت استفاده از کامپیوترهای وجود دارد، تمایل به استفاده این کامپیوترها دارند. این کامپیوترهای نقش مهمی را سیستم اتوماسیون صنعتی واحدهای صنعتی دارند.بر اساس تاثیر پیوسته بازار مصرف، PC های صنعتی باید بسیار بیشتر از جدید ترین پردازنده ها متفاوت تر باشند.

برای سفارش کامپیوتر صنعتی IPC 347E با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۵۴۵۶۴۰

کامپیوتر صنعتی زیمنس IPC در آینده اتوماسیون صنعتی

از سال ۲۰۰۹ بازار کامپیوتر های شخصی (PC) کامپیوتر صنعتی زیمنس (IPC) همانند بسیاری از بازار های تجهیزات اتوماسیون و کنترل کننده های صنعتی بسیار بی ثبات میباشد. در سال ۲۰۱۲ به آرامی کاهش یافت به طوری که برخی شرکت ها سهم قابل توجهی از بازار را از دست دادند چرا که فروش در برخی صنایع و مناطق به شدت کم شده بود.

در این شرایط قرار داشتن در نگرشی جدید و ارائه محصولاتی متمایز از رقبا از هر زمان دیگری مهم تر میباشد .توان محاسباتی به طور پیوسته ای در حال بهبود میباشد اما استفاده از جدید ترین پردازنده ها به ندرت کفایت می کند.چرا که هر شرکت فناوری می تواند یک کامپیوتر صنعتی زیمنس IPC با پردازنده ای سریع تولید کند. در عوض، تامین کنندگان می بایست به دنبال نوآوری ها و افزونه های جدیدی باشند که می توانند به IPC های خود اضافه کنند.

اغلب جدید ترین نوآوری ها در بازار رقابت صنعتی از همان مواردی پیروی می کند که بازار مصرف وجود دارد. فرآیند پردازش و محاسبات در سال های اخیر به طور مشخصی دچار تغییر شده است.

در بازار مصرف، PC های رو میزی که شامل کیس های ایستاده یا خوابیده، صفحه نمایش، صفحه کلید و یک ماوس میباشد ، در دو دهه اخیر به میزان کمی تغییر کرده است.

ابتدا لپ تاپ ها سپس تبلت ها و گوشی های هوشمند راحتی بیشتر، تحرک و راهکار های محاسباتی ساده را ارائه کردند. در حال حاضر فناوری پوشیدنی موضوع داغ بعدی میباشد که سبب شده است PC های رومیزی بسیار منسوخ به نظر برسند.

این مساله چگونه به بازار PC صنعتی منتقل می شود؟ اگرچه محاسبات سیار ممکن است در تمامی طیف ها در بازار مصرف وجود داشته باشد، در بسیاری از کاربرد های صنعتی نه یک انتخاب نیست.

انتقال توان الکتریکی از طریق بی سیم و باتری برای پردازش نیاز های PC صنعتی برای اجرای اموری چون کنترل دستگاه های مهم، کمک به ایمنی کارگر یا نظارت بر فرآیند های حساس نمی تواند قابل اطمینان باشد.

این به معنای آن میباشد که استفاده از کابل ها برای انتقال برق و ارتباطات برای IPC ها همواره ضروری خواهد بود. این مساله به طور شدیدی تحرک را محدود می کند چرا که نقطه بسیار کوچکی در ایجاد یک IPC با تحرک بیشتر وجود دارد در صورتی که به طور فیزیکی به خط یا دستگاه تولیدی متصل شده باشد که چندین تن وزن دارد.

با این وجود بسیاری از سخت افزار هایی که برای این محصولات سیار توسعه یافته است به طور فزاینده ای به درون PC های صنعتی گنجانده شده اند. یکی از نمونه های بسیار واضح آن صفحه نمایش لمسی خازنی میباشد.

مزیت های صفحه های نمایش خازنی چند لمسی نسبت به صفحه های نمایش مقاوتی آنالوگ در سال های اخیر مورد بحث واقع شده است . اما پس از سال ها بحث، کامپیوتر صنعتی زیمنس IPC ها با صفحه های نمایش خازنی در نهایت در حال یافتن جایگاه خود در بازار میباشند.

در سال ۲۰۱۲، IPC های پنلی با صفحه نمایش های خازنی تنها ۲ درصد سهم بازار را در اختیار داشت؛ با این حال این سهم به سرعت در حال رشد میباشد چرا که بیشتر تامین کنندگان محصولاتی با صفحات نمایشی خازنی ارائه می دهند.

مزیت دیگر حاصل از استفاده گسترده تر از دستگاه های سیار در بازار مصرف استفاده بیشتری از درایور های حالت سخت است.

IPC ها (مثل کامپیوتر صنعتی advantech ) مدت زمان زیادی از ذخیره کننده های حالت سخت در کاربرد ها استفاده کرده اند به طوری که لرزش ها استحکام کمتری نسبت به درایو های دیسک هارد دارد، با این حال هزینه بیشتر ذخیره کننده حالت سخت سبب شده است که پذیرش کمتری در سایر کاربرد ها داشته باشد.

با این حال استفاده گسترده از حالت سخت در بازار مصرف مجر به هزینه های کمتر و توسعه های فناوری جدید شده است که سبب شده است کاربرد آن ها در بازار گسترده تر IPC با دوام تر شود. این باعث می شود که کاربران بیشتری از سرعت بیشتر، مصرف انرژی کمتر و استحکام بیشتری بهره ببرند که دستگاه های حالت سخت ارائه می دهند.

در آینده IPC ها به شدت تحت تاثیر دستگاه های مصرف کننده از نظر سخت افزار و در نحوه تعامل اپراتور ها با آن ها قرار خواهند میگیرد.  دستگاه های سیار و فناوری پوشیدنی نیز در فضا های صنعتی متداول تر میشود.

بسیاری از IPC ها در حل مدل سازی شدن بر اساس دستگاه های مصرف کننده با سطوحی سیاه و سفید براق و لبه های منحنی شکل میباشند اما سخت افزار تاثیر پذیر از محصولات مصرف کننده فراتر از پوسته ای عمیق میباشند.